• vpro
    • Voorpagina
    • Nieuwsbrief
    • Over de VPRO
    • Werken bij de VPRO
    • voor pers
  • programma's
    • Alle programma's
    • Programmagids
    • Podcasts
  • gids
    • word abonnee
    • Programmagids
    • naar vprogids.nl
  • leden
    • voor leden
    • Lid Worden
    • evenementen
    • gegevens wijzigen
    • nalaten
    • Slim geven
    • veelgestelde vragen
  • COOKIES & PRIVACY

    Vind de VPRO leuk
    Volg de VPRO op Instagram
    Kijk VPRO op Youtube
    VPRO 3voor12 op Spotify
    VPRO op LinkedIn
Zoek
word lid
  1. programma's

Holland Doc: Low, you may need a murderer

In de Amerikaanse gitaarmuziek neemt het trio Low al vijftien jaar een unieke plaats in. Niemand maakt zulke mooie trage en slepende liedjes als Alan Sparhawk. Met zijn vrouw, Mimi Parker, vormt hij de kern van Low, dat internationaal veel lof kreeg toegezwaaid voor cd's als Trust, Secret Name en Things We Lost In The Fire. Het mormonen-echtpaar woont samen met hun twee kinderen Hollis en Cyrus, in Duluth. "Duluth wordt door Amerikanen gezien als een soort Timboektoe," zegt Sparhawk, "Alsof het ergens aan het einde van de wereld ligt."

Het lijkt zo idyllisch: een jong gezin met vrolijke kinderen in een aangenaam en rustig stadje dat makkelijk kan rondkomen van de muziek. Maar juist achter de uitgebalan-ceerde muziek gaat in Alan Sparhawk een wispelturige, onrustige geest schuil, die worstelt met godsdienst, geweld en geestelijke gezondheid.

One more thing before I go
One more thing I'll ask you Lord
You may need a murderer
Someone to do your dirty work
(uit: Murderer van Low)

Tijdens een tournee met de hele familie vanuit Duluth, naar aanleiding van de veelgeprezen cd Drums & Guns, krijgen we zijdelings ook een portret te zien van het hedendaagse Amerika, dat met dezelfde dilemma's lijkt te worstelen als Sparhawk. Maar Low: You May Need A Murderer is tegelijkertijd ook te zien als een bewogen love story.

Regie en scenario: David Kleijwegt
Camera: Jacques Laureys, n.s.c.
Geluid: Wouter Veldhuis
Productie: Kees Kasander
Eindredactie: Saskia van Schaik

meer

  • Holland Doc

    Low, you may need a murderer

    11 aug. 2013

  • etalage

  • les van 'meester Mark'

    Kinderen van Rutte

  • Oekraïne in het derde oorlogsjaar

    Van Moskou tot Maidan

  • jouw nieuwe boekenclub

    Club Lees

  • vpro

    Ga naar de voorpagina →

    programma's

    Al onze programma's op een rij →

    leden

    Voor leden, lid worden, gidsabonnement

    gids

    De programmagids, columns en artikelen →

    over

    Contact met de vpro, cookies & privacy, rechtenbeheer, werken bij de vpro, pers, nieuwsbrief en social media →

    Logo ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling)

    RSIN 001063571